Córka chce wyjechać do Anglii i tam podjąć pracę i naukę

Moderator: La Strada

La Strada

Córka chce wyjechać do Anglii i tam podjąć pracę i naukę

Postautor: La Strada » 11 lis 2015, 19:39

Moja córka chce wyjechać do Anglii i tam podjąć pracę i naukę. Tyle się słyszy o różnych groźnych historiach. Jak ją ustrzec przed niebezpieczeństwem? Czy może mam ją odwieźć od tego zamiaru?

La Strada

Re: Córka chce wyjechać do Anglii i tam podjąć pracę i naukę

Postautor: La Strada » 11 lis 2015, 19:40

Córce nie można zabronić wyjazdu, gdy tego chce i do tego jest pełnoletnia. W wielu przypadkach, jeśli ten pomysł nie podoba się lepiej porozmawiać i przedstawić argumenty przeciw ale jednocześnie należy też wysłuchać, co córka ma do powiedzenia. Jeżeli jednak to nie pomoże to przynajmniej zwrócić uwagę na zagrożenia i wesprzeć ją w prawidłowych przygotowaniach do wyjazdu.

La Strada

Postautor: La Strada » 11 lis 2015, 19:45

Po pierwsze nie powinna jechać na tzw. „żywioł”. Bardzo często można usłyszeć, że znajomi pojechali znaleźli sobie mieszkanie, potem pracę i mają się dobrze. Nie zapominajmy, że wiele osób ubarwia rzeczywistości chociażby z tego powodu, że chcą się pokazać przed innymi, jako osoby zaradne i przebojowe. Najlepiej poszukać pracy zagranicą poprzez strony internetowe jeszcze tutaj w Polsce. Jeśli zostawimy to do przyjazdu na miejsce może bardzo szybko okazać się, że pracy nie ma a życie na miejscu jest bardzo drogie.

La Strada

Postautor: La Strada » 11 lis 2015, 19:47

Po drugie kwestia zamieszkania jest równie bardzo ważna, czyli gdzie i za ile. Dodatkowo należy pamiętać, co już wspomniałem, o kosztach życia. Jeśli chodzi o naukę należy pamiętać, że nauka, poza programami wymiany studenckiej, jest płatna.
Dobrze byłoby wyjechać do docelowego kraju przynajmniej z miesięcznym zapasem środków finansowych, w przypadku gdy planujemy podjąć tylko samą pracę.

Wróć do „Forum Prewencyjne”