Praca za granicą cz. VIII

Moderator: La Strada

La Strada
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2015, 15:04

Praca za granicą cz. VIII

Postautor: La Strada » 25 paź 2015, 11:32

Co zabrać ze sobą na wyjazd?

Dokumenty oraz ich kserokopie, po kilka egzemplarzy. Dowód tożsamości należy trzymać przy sobie i nikt poza organami ścigania nie ma prawa ich nam odebrać. Jeżeli ktoś będzie chciał od nas wziąć dokument w celu rejestracji, wyrobienia dokumentów lub innym to dajemy tylko kserokopię a oryginał wyłącznie do wglądu.

Pieniądze na życie (wyżywienie, zakwaterowanie) przez co najmniej miesiąc oraz ewentualny zakup biletu powrotnego.

Telefon bez simlocka, tak aby można było używać kart miejscowego operatora ze względu na niższe koszty połączenia, również z Polską, niż w przypadku naszych operatorów.

Numery telefonów oraz adresy najbliższych polskich konsulatów, policji, poland direct itd.

Co jeszcze?

W Polsce pozostawić rodzinie lub znajomych informację, gdzie będziemy przebywać, pod jakim adresem. Informować o każdej zmianie miejsca pobytu.

Umówić się na regularny kontakt np. raz w tygodniu o stałej porze, tak żeby kontakt w innym terminie oznaczał, że dzieje się coś złego.
Trzeba pamiętać, że może zdarzyć się, że nie będziemy mogli swobodnie rozmawiać przez telefon.

Umówić się na hasło alarmowe np. co słychać u jakiegoś nieistniejącego członka rodziny. Przydaje się w sytuacji zagrożenia, gdy ktoś kontroluje naszą rozmowę i pilnuje aby nie powiedzieć, co rzeczywiście dzieje się.

Powyższe wskazania nie mają na celu kontrolowanie nas podczas pobytu zagranicą lecz zabezpieczenie przed ewentualnymi zagrożeniami.

Wróć do „Forum Prewencyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość