Londyn

Moderator: La Strada

Arletka

Londyn

Postautor: Arletka » 23 paź 2015, 10:48

Poznałam chłopaka na londynek.pl. Mówi, że jak przyjadę i wyjdę za niego za mąż to mi zapłaci 10 tyś. złotych. Czy to jest bezpieczne?

La Strada

Re: Londyn

Postautor: La Strada » 24 paź 2015, 13:18

Nie jest to bezpieczne.

Po pierwsze jest to prawdopodobnie propozycja małżeństwa dla legalizacji pobytu cudzoziemca z poza UE.

Po drugie tzw. „papierowe małżeństwa” na terenie Wielkiej Brytanii są nielegalne i może grozić kara.

Po trzecie jedziesz do obcego kraju aby zawrzeć związek małżeński z zupełnie obcym człowiekiem, z którym musisz przez kilka miesięcy mieszkać pod jednym dachem. Należy pamiętać, że takie małżeństwo trzeba uwiarygodnić przed władzami, które wnikliwie sprawdzają życie osobiste i intymne małżonków, poprzez niezapowiedziane kontrole.

Po czwarte nie ma pewności, że zaproponowana kwota zostanie wypłacona. W wielu przypadkach kobiety nie dostają umówionej wcześniej zapłaty, a jak próbują się upomnieć to albo są bite i zmuszane do posłuszeńśtwa albo wysyłane do kraju pochodzenia. Na koniec zostają bez pieniędzy i w związku małżeńskim bez możliwości przeprowadzenia szybkiego rozwodu.

Arletka

Postautor: Arletka » 29 paź 2015, 10:31

Ale ten chłopak to polak. Napisałam mu, że w takim razie nie przyjadę, bo się boję a on żebym sie nie bała, bo mogę tak do niego przyjechać bez wychodzenia za mąż. Zobaczyc sobie Londyn i może prace mi załatwi. A jakbym jednak chciała zarobic to on makolegę z Nigeri i ten kolega nawet więcej zapłaci. Co robić?

Arletka

Postautor: Arletka » 02 lis 2015, 9:36

Czy ktos mi odpowie?

La Strada

Postautor: La Strada » 02 lis 2015, 20:26

Tym bardziej ta propozycja brzmi podejrzanie. Co znaczy, że załatwi pracę? Czy podaje jakieś konkrety? Jaka to ma być praca? Gdzie ma być ta praca? Jakie wynagrodzenie? itd.

Poza tym nadal proponuje jakiś układ z kolegą z Nigerii. Czy to chodzi też o małżeństwo?

Tego typu oferty nigdy nie są bezpieczne. Wiąże się to zawsze z jakimiś nieprzyjemnymi konsekwencjami. Początkowo wygląda wszystko ładnie i atrakcyjnie a później może się okazać zupełnie coś innego.

Rozumiem, że oferta może być kusząca ale myślę, że powinnaś się zastanowić, czy warto ryzykować.

Arletka

Postautor: Arletka » 04 lis 2015, 12:09

Dziękuje. Juz przestał do mnie pisać.

Wróć do „Forum Prewencyjne”